10
Eki

GAZİANTEP’İN IŞILTISINI ARTIRAN PROJELERDE MK AYDINLATMA İMZASI

Gaziantep için “Güneydoğu’nun incisi” yakıştırması sık yapılır. Türkiye’nin altıncı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ise en büyük kenti olan Gaziantep; nüfusu, ekonomik potansiyeli, kültürel zenginlikleri, tarihî dokusu ve büyükşehir statüsüyle metropol bir kent. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, farklı kültürlerin sentezini yaşamış ve yaşatmış şehrin 21. yüzyılda kültür turizminden gastronomiye, ticari faaliyet hacminden sosyal yaşamdaki canlılığa yeniden yakaladığı ivme, şehrin yıldızının daha da parlamasına imkân tanıyor. MK Aydınlatma Türkiye, 2015 yılından bu yana, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin talep ve beklentilerine en ideal yanıtı sunan aydınlatma projeleri; Ramazan dekorları, dekoratif cadde süslemeleri, direk ve kavşak süslemeleri, yılbaşı süslemeleri, germe motifleriyle ve profesyonel, yüksek kalite standartlarında uygulamalarıyla şehrin aydınlık yüzüne daha da çok ışık katıyor.

2015 yılında, Gaziantep’in merkezinde; birbirinden şık mağazaları, işlek kafe ve restoranlarıyla gözde mekânlara ev sahipliği yapan, şehrin başlıca buluşma noktası Gazi Muhtar Caddesi, MK Aydınlatma Türkiye’nin profesyonel dokunuşuyla parladı. Cadde genelinde 150’ye yakın germe motifi, 30’un üzerinde pleksi ile Ramazan ayının, bayram günlerinin coşkusu ve yeni yıl neşesi şehre ışıklı cümlelerle yayıldı. (“Bayramınız Kutlu Olsun”, “Yeni Yılınız Kutlu Olsun”, “Ramazanımız Kutlu Olsun” ışıklı yazılar, germe motifi, pleksi, şehir aydınlatması, cadde süslemesi, özel günler) 2017 yılında, şehrin bir başka hareketli bölgesi Ali Nadi Ünler Caddesi 150’nin üzerinde direk motifi ile süslendi. Özel günlerin, kutlamaların, şölensel bir havanın toplum geneline; caddenin, sokağın ziyaretçilerine yayılabilmesinde direk motiflerinin büyük payı var. MK Aydınlatma Türkiye proje ekipleri; Ali Nadi Ünler Caddesi’nin ışıltısını, cazibesini yükselten direk motifleri ile işlevle zevki, beklentiyle çözümü ideal biçimde buluşturarak şehir sakinlerine, caddenin albenisini daha da çok hissettirdi.

2021 yılında yine Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile sürdürülen değerli iş birliğiyle, MK Aydınlatma Türkiye’nin şehrin birçok noktasında uyguladığı süsleme projeleri şehre ışık, dinamizm ve canlılık kattı. Led ışıklı birbirinden hoş şehir görselleri, 300’e yakın direk motifi, 50 germe motifi ve 20 adet ışıklı “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi” yazısı hazırlanıp MK Aydınlatma Türkiye’nin uzman ekiplerince uygulanarak gündelik yaşantılarına eşlik etmek üzere Gazianteplilerin beğenisine sunuldu.

“İnci şehir” Gaziantep; her daim enerjisini, ışığını çevreye yayıyor. MK Aydınlatma Türkiye’nin dönemsel dekorasyonda uluslararası deneyim, bilgi birikimi, kaliteden ödün vermeyen yüksek standartlar ve estetikle işlevi bütünleştiren yaklaşımıyla şehrin önümüzdeki dönemde daha da ışıklanması dileğiyle!