25
Kas

İSTANBUL’UN KENDİNE ÖZGÜ KİMLİĞİNE MK AYDINLATMA TÜRKİYE’DEN IŞIKLI VE UYUMLU DOKUNUŞ

“Yavaş şehir”, “sürdürülebilir kent”, şehirlere yönelik daha birçok farklı kavram akademik, ekonomik, sosyal boyutlarıyla sık duyduğumuz tamlamalar arasında sıralanabilir. İstanbul; herhangi bir kalıba kolayca sokulamayacak “kendine özgü” şehirler kategorisine yine kendiliğinden ve anında yerleşiverecektir. Bünyesine birden çok şehir, birden çok ülke ve sayısız kültür sığdıran, kaosunun bile alışkanlık, hatta bir tür tutku yarattığı bu şehrin Boğaz’ının ılık yaz günlerinden geceye teslim olduğu saatlerindeki ışığını; en parlak taşların, en nitelikli aydınlatma ürünlerinin bile yanına yaklaşamayacağı gösterişte bir görsel şölen olarak düşünmez misiniz?

İstanbul’un rengiyle, ışığıyla yarışa tutuşulmaz ama ona ahenk içinde katılınabilir. Dünyanın neredeyse tüm metropol kentlerinde festival aydınlatması alanında sunduğu hizmetlerle farkını ortaya koyan MK Illumination’ın Türkiye temsilcisi olarak MK Aydınlatma Türkiye, uluslararası deneyimden süzdüğü bilgi birikimini İstanbul’un gizemli ışığıyla bütünleştirme fırsatını birçok defa elde etmiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan sosyal tesislerde 2013 yılında yapılan ışıklı süslemeler, tesisin enerjisini yükseltip bir çekim merkezi olmasına büyük katkıda bulundu. Hareketin, sportif etkinliğin değerinin günden güne daha da çok anlaşıldığı şehir yaşamında, Florya sosyal tesislerindeki yürüyüş parkurlarına ve sahil hattına asılan direk motifleri ise; şehri güvenle, huzurla, özgür adımlarla yaşama imkânını pekiştirirken (zira ışık güven verir) tesisin girişinde uygulaması yapılan led ışıklı Türk bayrağı, aidiyet ve ulus sevgisinin farkındalığını artırmaya hizmet etmiştir.

İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasını; panoramik Marmara Denizi görüntüsünü ve şehrin doğal, kaçamaksız ifadesini ziyaretçilerinin ilgisine, beğenisine bonkörce sunan Çamlıca Tepesi’nde bulunan sosyal tesisler de MK Aydınlatma Türkiye’nin profesyonel ekiplerince itinayla tasarlanan, titizlikle uygulanan süsleme projesiyle adeta başka bir kimliğe büründürüldü. Çoluk çocuk, genç ve ikinci baharını yaşamakta olan tüm şehirlilerin keyifle vakit geçirmelerine zemin yaratan sosyal tesislerin cazibesi bu süslemelerle artarken Boğaz’ı gören iki ayrı alana, an’ı ölümsüzleştirmek isteyenler için özel fotoğraf çekim noktası yapıldı.

İstanbul, belki süse ihtiyaç duymayacak kadar dikkat çekici… Aydınlatma, süsleme yapılacaksa da MK Aydınlatma Türkiye’nin, ışığı konuşturan özenli yaklaşımına güvenilmeli!